Top 10 Favorites
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Illusionist (2006) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Scream (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Hoodwinked | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Origin: Spirits of the Past ( Gin-iro no kami no Agito ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Star Trek | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Rocky Horror Picture Show | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Young Frankenstein | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Sleepy Hollow | 3.0/4 | 2.8/4 |



