Favorite B Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Blob (1958) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 2. | The Monster That Challenged the World | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Angry Red Planet | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Killer Klowns from Outer Space | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 5. | The Toxic Avenger (1986) | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 6. | The Evil Dead (1983) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Curse of the Cat People | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | The It! Terror from Beyond Space | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Nosferatu the Vampire ( Nosferatu, eine Symphonie des Grauens ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Forbidden World | 2.5/4 | 2.0/4 |



