Top Foreign
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Run Lola Run ( Lola rennt ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Infernal Affairs ( Mou gaan dou ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | District B13 ( Banlieue 13 ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Oldboy ( Oldeuboi ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Crying Fist | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Exiled ( Fong juk ) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Taxi 2 | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Tell No One ( Ne le dis à personne ) | 3.5/4 | 2.8/4 |



