Actors Role #141: Ewan Mcgregor
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Black Hawk Down | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Big Fish (2003) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Moulin Rouge (2001) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | The Island (2005) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Nightwatch (1998) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Down with Love | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Eye of the Beholder | 2.0/4 | 1.8/4 | 



