cool for cats
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | N/A | 2.8/4 | |
| 2. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Garfield (2004) | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 5. | The Aristocats | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Josie and the Pussycats | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 7. | The Jungle Book (1967) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Felix the Cat: The Movie | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 9. | Shrek 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Adventures of Milo and Otis, The ( Koneko monogatari ) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Oliver & Company | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | That Darn Cat! (1965) | 3.0/4 | 2.4/4 |



