Top Reese's Pieces
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Legally Blonde | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Walk the Line | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Importance of Being Earnest (2002) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Vanity Fair (2004) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Just Like Heaven | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | A Far Off Place | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Penelope (2008) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Election (1999) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Cruel Intentions | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Little Nicky | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 11. | Pleasantville | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Sweet Home Alabama | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | The Man in the Moon (1991) | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Legally Blonde 2: Red, White & Blonde | 0.5/4 | 1.9/4 | |
| 15. | American Psycho | 0.5/4 | 3.0/4 |



