Top 19 Films of 1968 by CarnivorousCouch

Top 19 Films of 1968

# Movie Title Rating Overall Add
1. 2001: A Space Odyssey 4.0/4 3.1/4
2. Once Upon a Time in the West 4.0/4 3.2/4
3. Faces (1968) 4.0/4 2.9/4
4. Rosemary's Baby 4.0/4 3.0/4
5. Performance 4.0/4 2.8/4
6. Yellow Submarine 4.0/4 2.8/4
7. The Lion in Winter 4.0/4 2.9/4
8. Romeo and Juliet (1968) 4.0/4 2.9/4
9. The Producers (1968) 4.0/4 3.0/4
10. Night of the Living Dead (1968) 4.0/4 3.1/4
11. Planet of the Apes (1968) 3.5/4 3.1/4
12. If.... 3.5/4 2.8/4
13. Bullitt 3.5/4 2.8/4
14. Rachel, Rachel 3.5/4 2.9/4
15. Hour of the Wolf ( Vargtimmen ) 3.5/4 3.0/4
16. Money Order, The ( Mandabi ) 3.0/4 2.7/4
17. Oliver! 3.0/4 2.9/4
18. Funny Girl (1968) 2.5/4 2.6/4
19. Barbarella 1.5/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name