Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Home Alone | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Honey, I Shrunk the Kids | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Ice Age: The Meltdown | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Little Mermaid (1989) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Santa Clause (1994) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Wizard (1989) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Harvey | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | 101 Dalmatians (1961) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | How the Grinch Stole Christmas (2000) | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Mighty Morphin Power Rangers: The Movie | 3.0/4 | 1.6/4 | |
| 14. | Turbo: A Power Rangers Movie | 2.5/4 | 1.1/4 |



