SCARY & CREEPY FAVORITES
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Halloween: The Curse of Michael Myers | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Sleepaway Camp | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | The Blair Witch Project | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Pin | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Psycho IV: The Beginning | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Ginger Snaps | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Hellraiser III: Hell on Earth | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Ginger Snaps: Unleashed | 4.0/4 | 2.7/4 |



