Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Coming to America | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Training Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Boyz n the Hood | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Menace II Society | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | New Jack City | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Vampire in Brooklyn | 3.0/4 | 1.8/4 | |
| 7. | Half Baked | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Shottas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | State Property | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Me, Myself & Irene | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Crooklyn | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Harlem Nights | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | American Gangster | 2.5/4 | 3.0/4 | 



