Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ajab Prem Ki Ghazab Kahani | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Waiting for Forever | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | 8 Mile | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Agneepath | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Zindagi Na Milegi Dobara | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Valentine's Day | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 8. | Kung Fu Panda | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Limitless | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Sucker Punch | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Grown Ups | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Goal! | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | No Strings Attached | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Never Back Down | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Love Aaj Kal | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Guzaarish | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 18. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 19. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 20. | The King's Speech | 3.0/4 | 3.2/4 |



