Top Ten Films of 2010
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Social Network | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Black Swan (2010) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | True Grit (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Enter the Void | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Ghost Writer | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Secret in Their Eyes, The ( secreto de sus ojos, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The King's Speech | 4.0/4 | 3.2/4 |



