Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | A.I. Artificial Intelligence | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Bunraku | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Letters from Iwo Jima | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Into the Wild | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | This is England | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Freedom Writers | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Akira | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Road to Perdition | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Amazing Grace (2007) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Downfall ( Untergang, Der ) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Inception | 3.0/4 | 3.3/4 |



