My Favorite Films Of 1989 by Lee

My Favorite Films Of 1989

# Movie Title Rating Overall Add
1. Born on the Fourth of July 4.0/4 2.8/4
2. Glory (1989) 4.0/4 3.1/4
3. Lean on Me 4.0/4 2.9/4
4. Lock Up 4.0/4 2.4/4
5. Casualties of War 4.0/4 2.7/4
6. Batman (1989) 3.0/4 2.9/4
7. Lethal Weapon 2 4.0/4 2.8/4
8. Harlem Nights 3.0/4 2.2/4
9. An Innocent Man 4.0/4 2.5/4
10. Blind Fury N/A 2.5/4
11. Bill & Ted's Excellent Adventure 3.0/4 2.7/4
12. Dead Calm 2.5/4 2.6/4
13. Great Balls of Fire! 2.5/4 2.4/4
14. Back to the Future Part II 2.0/4 3.0/4
15. Honey, I Shrunk the Kids 3.0/4 2.6/4
16. The Little Mermaid (1989) 4.0/4 3.0/4
17. Heathers 2.0/4 2.9/4
18. Karate Kid III 2.0/4 1.8/4
19. Kickboxer 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name