Top 10 Films of 1980 by RichStrickler

Top 10 Films of 1980

# Movie Title Rating Overall Add
1. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
2. Ordinary People (1980) 4.0/4 3.0/4
3. Coal Miner's Daughter 3.5/4 2.9/4
4. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
5. Melvin and Howard 3.0/4 2.5/4
6. Resurrection (1980) 3.0/4 2.6/4
7. The Stunt Man 3.0/4 2.6/4
8. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 3.0/4 3.4/4
9. Fame (1980) 3.0/4 2.7/4
10. Caddyshack 3.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name