Childhood Nostalgia
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Cinderella (1950) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Snow White and the Seven Dwarfs | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Little Mermaid (1989) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Alaska | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | The Amazing Panda Adventure | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Air Bud | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Spirit: Stallion of the Cimarron | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Balto | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Fox and the Hound | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Lady and the Tramp (1955) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | 102 Dalmatians | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 13. | Peter Pan (1953) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Babe (1995) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | All Dogs Go to Heaven | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Robin Hood (1973) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Monsters, Inc. | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Toy Story 2 | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Thumbelina | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 20. | Barney's Great Adventure | 3.0/4 | 1.4/4 | |
| 21. | Piglet's Big Movie | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | The Tigger Movie | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 23. | Lassie (1994) | 4.0/4 | 2.6/4 |



