Top Martin Scorsese by Nothingman

Top Martin Scorsese

# Movie Title Rating Overall Add
1. Taxi Driver (1976) 4.0/4 3.3/4
2. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
3. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
4. The Departed 3.5/4 3.3/4
5. Gangs of New York (2002) 3.5/4 3.0/4
6. The Last Temptation of Christ 3.5/4 2.9/4
7. Casino 3.0/4 3.2/4
8. The King of Comedy (1983) 3.0/4 3.1/4
9. The Color of Money 3.0/4 2.8/4
10. Cape Fear (1991) 3.0/4 2.8/4
11. After Hours 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name