Top Comedy Movie List by Lena Younger

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blazing Saddles 4.0/4 3.1/4
2. Richard Pryor ...Here and Now 4.0/4 3.1/4
3. Can She Bake a Cherry Pie? 4.0/4 2.9/4
4. The Last Summer in the Hamptons 4.0/4 2.7/4
5. Beverly Hills Cop 4.0/4 2.9/4
6. Do the Right Thing 4.0/4 3.1/4
7. Chris Rock: Bigger & Blacker 4.0/4 2.9/4
8. Queen of the Lot 4.0/4 2.8/4
9. Stir Crazy 4.0/4 2.8/4
10. Coming to America 4.0/4 2.8/4
11. Hollywood Dreams 4.0/4 2.8/4
12. Sitting Ducks 4.0/4 2.9/4
13. Someone to Love (1987) 4.0/4 2.9/4
14. Eating 4.0/4 2.8/4
15. Family Plot 4.0/4 2.9/4
16. The Devil Wears Prada 4.0/4 2.7/4
17. Lilies of the Field 4.0/4 2.9/4
18. Festival in Cannes 4.0/4 2.6/4
19. Irene in Time 4.0/4 2.6/4
20. Bill Cosby: Himself 4.0/4 2.9/4
21. Babyfever 4.0/4 2.8/4
22. New Year's Day (1989) 4.0/4 2.7/4
23. Hairspray (2007) 4.0/4 2.6/4
24. Drive, He Said 4.0/4 2.9/4
25. Bringing Down the House 4.0/4 2.5/4
26. The Bucket List 4.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name