Top Action Movie List by Videofreak

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
2. City of Violence, The ( Jjakpae ) 3.5/4 3.1/4
3. 16 Blocks 3.0/4 2.5/4
4. The Kingdom (2007) 4.0/4 2.6/4
5. District B13 ( Banlieue 13 ) 4.0/4 2.8/4
6. Flashpoint (1984) 4.0/4 2.3/4
7. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
8. Kiss of the Dragon 4.0/4 2.6/4
9. Resident Evil (2002) 3.5/4 2.7/4
10. Aliens 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name