Top Fantasy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Harry Potter and the Goblet of Fire | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Ella Enchanted | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Penelope (2008) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Mask (1994) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Enchanted | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Big Fish (2003) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Ever After: A Cinderella Story | 4.0/4 | 2.7/4 |



