Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | N/A | 3.4/4 | |
| 2. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Die Hard | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Thing (1982) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | N/A | 3.3/4 | |
| 12. | Close Encounters of the Third Kind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Alien | 3.5/4 | 3.3/4 |



