Favorite Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Fifth Element | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | The Dark Crystal | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Labyrinth (1986) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Goonies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Princess Mononoke ( Mononoke-hime ) | 4.0/4 | 3.2/4 |




