Top Films of 1926
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ella Cinders | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Faust ( Faust - Eine deutsche Volkssage ) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Flesh and the Devil | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Poor Mrs. Jones | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 5. | Tell It to the Marines | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Tramp, Tramp, Tramp (1926) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | So This is Paris (1926) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Battling Butler | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Hands Up! | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Brown of Harvard (1926) | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 11. | The Passaic Textile Strike | 0.5/4 | 1.5/4 | |
| 12. | Nell Gwyn (1926) | 1.0/4 | 1.6/4 | 



