Top Joseph Gordon-Levitt Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Mysterious Skin | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Brick (2006) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Manic | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Lookout (2007) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | 10 Things I Hate About You | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Miracle at St. Anna | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Stop-Loss | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Havoc (2005) | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Killshot | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Sweet Jane | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Angels in the Outfield (1994) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Latter Days | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Juror | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Halloween H20: 20 Years Later | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Shadowboxer (2006) | 1.0/4 | 1.7/4 | 
Recent Comments
Court J. - wrote on 03/26/09 at 05:53 PM CT
Top Joseph Gordon-Levitt Films comment
Wow i didn't know he was in angels in the outfield. Then again i don't think i've seen that flick in like 5+ years. I need to see Shadowboxer sometime i am very curious about that one.




