Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Roman Holiday | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Secretary | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Royal Tenenbaums | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Inventing the Abbotts | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Pi | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Walk the Line | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 12. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 |



