Creature Features
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Critters | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Critters 2: The Main Course | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Critters 3 | 4.0/4 | 1.8/4 | |
| 4. | Critters 4 | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 5. | Critters Attack! | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Demon of Paradise | 4.0/4 | 3.7/4 | |
| 7. | Ghoulies | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Ghoulies II | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Ghoulies III: Ghoulies Go to College | 4.0/4 | 3.7/4 | |
| 10. | Ghoulies IV | 4.0/4 | 3.7/4 | |
| 11. | Eight Legged Freaks | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 12. | Up from the Depths | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Frankenfish | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Piranha (1978) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Piranha Part Two: The Spawning | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 16. | Piranha 3D | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Piranha 3DD | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 18. | Alligator II: The Mutation | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 19. | Terror Birds | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 20. | Bigfoot Wars | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 21. | Mega Python vs. Gatoroid | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 22. | Beneath (2013) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 23. | Little Dead Rotting Hood | 4.0/4 | 3.7/4 | |
| 24. | Coyotes (2025) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 25. | Sketch | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 26. | Animal (2014) | 4.0/4 | 2.5/4 |



