Ranking Wes Anderson Movies by Logan D. McCoy

Ranking Wes Anderson Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Grand Budapest Hotel 4.0/4 3.3/4
2. The Royal Tenenbaums 4.0/4 2.9/4
3. Moonrise Kingdom 4.0/4 3.2/4
4. The Life Aquatic with Steve Zissou 3.5/4 2.8/4
5. Fantastic Mr. Fox 3.5/4 3.0/4
6. Rushmore 3.5/4 3.0/4
7. Bottle Rocket (1996) 3.5/4 2.9/4
8. The French Dispatch 3.5/4 3.0/4
9. The Darjeeling Limited 3.5/4 2.9/4
10. The Phoenician Scheme 3.0/4 2.5/4
11. Isle of Dogs 3.5/4 2.8/4
12. The Wonderful Story of Henry Sugar 2.5/4 3.3/4
13. Asteroid City 2.5/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name