Movies of 2006
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Cheetah Girls 2 | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 2. | Barbie Fairytopia: Mermaidia | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Casino Royale (2006) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Click | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 5. | Bring It On: All or Nothing | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 6. | Two Sons of Francisco ( 2 Filhos De Francisco - A História De Zezé Di Camargo & Luciano ) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | John Tucker Must Die | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 8. | High School Musical | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Over the Hedge (2006) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Stick It | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Cars | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Holiday (2006) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | She's the Man | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Last Holiday (2006) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Nanny McPhee | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | The Devil Wears Prada | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Eight Below | 2.5/4 | 2.6/4 |



