Movies of 2007
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bob Marley Freedom Road | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 2. | Spider-Man Tech | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 3. | Redline (2007) | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 4. | Bring It On: In It to Win It | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 5. | Alvin and the Chipmunks | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 6. | Bee Movie | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | The Game Plan | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Music and Lyrics | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Enchanted | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Nanny Diaries | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 11. | High School Musical 2 | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 12. | Ratatouille | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | War (2007) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 15. | Tycoon ( O Magnata ) | 0.5/4 | 1.3/4 |



