Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | A Simple Plan | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Bucksville | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Platoon | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Man Who Wasn't There (2001) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | A Boy and His Dog | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | H.G. Wells' War of the Worlds | 1.0/4 | 1.7/4 | |
| 9. | The Friends of Eddie Coyle | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Conformist, The ( conformista, Il ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Stray Dog ( Nora inu ) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | The Maltese Falcon (1941) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Lives of Others, The ( Leben der Anderen, Das ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Eyes Wide Shut | 3.5/4 | 2.6/4 |



