2016
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 4th Man Out | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The 5th Wave | 2.0/4 | 1.9/4 | |
| 3. | Bear Story ( Historia de un oso ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Boss (2016) | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 5. | Dheepan | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Lobster | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Love & Friendship | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Neighbors 2: Sorority Rising | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Prologue | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | We Can't Live Without Cosmos ( Mi ne mozhem zhit bez kosmosa ) | 3.5/4 | 3.3/4 |



