Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Sunset Limited | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Perks of Being a Wallflower | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Psycho (1960) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | The Princess Bride | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | American History X | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | House of D | 3.0/4 | 2.1/4 |



