Most Disturbing Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Audition ( Ôdishon ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Martyrs (2008) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Last House on the Left (1972) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Repulsion | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Sinister | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Strange Circus ( Kimyô na sâkasu ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Suicide Club ( Jisatsu saakuru ) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Leaving Las Vegas | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Requiem for a Dream | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Trainspotting | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Irreversible | 2.0/4 | 2.6/4 |



