Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Breaker Morant | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Putney Swope | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 3. | Where's Poppa? | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Ferris Bueller's Day Off | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The King's Speech | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Untouchables (1987) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Shadow of a Doubt (1943) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Charly (1968) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Loved One (1965) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Midnight Cowboy | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Swimming with Sharks | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Woman in Black (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Copycat | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | The Heiress (1949) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Changeling (2008) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Tombstone | 3.5/4 | 3.1/4 | 



