DC Animated Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Superman: Doomsday | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Justice League: The New Frontier | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Green Lantern: First Flight | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Superman/Batman: Public Enemies | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Justice League: Crisis on Two Earths | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Batman: Under the Red Hood | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Superman/Batman: Apocalypse | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 8. | Batman: Year One | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Justice League: Doom | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Superman vs. The Elite | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 | 4.0/4 | 2.9/4 | 



