Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Airplane! | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Sunshine (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Rat Race (2001) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 5. | Willy Wonka & the Chocolate Factory | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Scary Movie 3 | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 7. | Hot Shots! (1991) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Hot Shots! Part Deux | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Scary Movie (2000) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Volcano (1997) | 3.5/4 | 2.1/4 |



