10 Best starting with "O"
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Official Story, The ( historia oficial, La ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Ordinary People (1980) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Rome, Open City ( Roma, città aperta ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Overboard (1987) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | The Outsiders (1983) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Old School | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Opposite of Sex | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Office Killer | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 9. | On Golden Pond | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | O ( Othello ) | 3.0/4 | 2.3/4 |



