Favorite Films of 2016 (subject to change)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hell or High Water | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Witch (2016) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Nocturnal Animals | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Nice Guys | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Neon Demon | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Everybody Wants Some!! | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Rogue One: A Star Wars Story | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Café Society (2016) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Swiss Army Man | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Sausage Party | 3.0/4 | 2.6/4 |



