Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ikiru | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Onibaba | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Audition ( Ôdishon ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Snake of June, A ( Rokugatsu no hebi ) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Tetsuo, the Iron Man | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Bittersweet Life, A ( Dalkomhan insaeng ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Electric Dragon 80,000 V | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | In the Realm of the Senses ( Ai no corrida ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Taboo ( Gohatto ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Mountain Patrol ( Kekexili ) | 3.5/4 | 2.8/4 | 



