1954 by Gremista

1954

# Movie Title Rating Overall Add
1. Animal Farm (1954) 3.0/4 2.9/4
2. Gate of Hell ( Jigokumon ) 4.0/4 2.6/4
3. Godzilla ( Gojira ) 4.0/4 2.9/4
4. Madame de... ( Earrings of Madame de... ) 4.0/4 2.9/4
5. On the Waterfront 4.0/4 3.3/4
6. Rear Window 4.0/4 3.3/4
7. River of No Return 2.5/4 2.7/4
8. Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) 4.0/4 3.3/4
9. Them! (1954) 2.5/4 2.8/4
10. White Christmas 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name