Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Little Otik aka Greedy Guts ( Otesánek ) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Who Wants to Kill Jessie? ( Kdo chce zabít Jessii? ) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Beauty and the Beast ( Panna a netvor ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Morgiana | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Nick Carter in Prague ( Adéla jeste nevecerela ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Cremator, The ( Spalovac mrtvol ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Alice ( Neco z Alenky ) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Cosy Dens ( Pelísky ) | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 9. | Valerie and Her Week of Wonders ( Valerie a týden divu ) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Three Wishes for Cinderella ( Tri orísky pro Popelku ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Divided We Fall ( Musíme si pomáhat ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Lemonade Joe ( Limonádový Joe aneb Konská opera ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | King Ubu ( Kral Ubu ) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Women in Temptation ( Zeny v pokuseni ) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Pied Piper of Hamelin, The ( Krysar ) | 3.5/4 | 2.0/4 | |
| 16. | Kolya ( Kolja ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Firemen's Ball, The ( Horí, má panenko ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Empties ( Vratné lahve ) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 19. | Choking Hazard | 3.0/4 | 3.0/4 | 



