Top 10 Japanese Horror Movies by Monnie1976

Top 10 Japanese Horror Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Ju-On: The Grudge 3.5/4 2.8/4
2. Premonition ( Yogen ) 4.0/4 3.0/4
3. Audition ( Ôdishon ) 3.5/4 2.9/4
4. Reincarnation ( Rinne ) 3.0/4 2.9/4
5. Strange Circus ( Kimyô na sâkasu ) 3.5/4 2.8/4
6. One Missed Call ( Chakushin ari ) 3.0/4 2.5/4
7. Ringu 3.5/4 2.8/4
8. Battle Royale ( Batoru rowaiaru ) 3.0/4 3.0/4
9. Dark Water ( Honogurai mizu no soko kara ) 3.0/4 2.3/4
10. Pulse ( Kairo ) 3.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name