Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Inglourious Basterds (2009) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Alpha Dog | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Da Vinci Code | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Collateral | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Curious Case of Benjamin Button | 3.5/4 | 2.9/4 |



