Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Cars | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Mulan (1998) | N/A | 2.9/4 | |
| 3. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Monsters, Inc. | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Nightmare Before Christmas | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Little Mermaid (1989) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Lion King (1994) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Beauty and the Beast (1991) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Toy Story 2 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Cinderella (1950) | 3.0/4 | 2.9/4 |



