Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Death Note ( Desu nôto ) | N/A | 2.9/4 | |
| 2. | Death Note: The Last Name ( Desu nôto: The last name ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Legally Blonde | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Monty Python and the Holy Grail | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Never Been Kissed | N/A | 2.5/4 | |
| 6. | Clueless | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Whisper of the Heart ( Mimi wo sumaseba ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Cat Returns, The ( Neko no ongaeshi ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Nana (2005) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Nana 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Miss Congeniality | 4.0/4 | 2.5/4 |



