Movies I've seen
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Death Note ( Desu nôto ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | My Neighbor Totoro ( Tonari no Totoro ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Death Note: L Change the World | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Porco Rosso ( Kurenai no buta ) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Camp Rock | 3.5/4 | 1.8/4 | |
| 8. | High School Musical | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 9. | High School Musical 2 | 2.0/4 | 1.9/4 | |
| 10. | High School Musical 3: Senior Year | 2.0/4 | 1.8/4 | |
| 11. | Ella Enchanted | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 12. | Whisper of the Heart ( Mimi wo sumaseba ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Ponyo on the Cliff ( Gake no ue no Ponyo ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Fullmetal Alchemist The Movie: The Conqueror of Shamballa ( Gekijô-ban hagane no renkinjutsushi: Shanbara wo yuku mono ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | xxxHOLiC the Movie : A Midsummer Night's Dream ( Gekijôban XXXHolic Manatsu no yoru no yume ) | 4.0/4 | 2.9/4 |



