top 10 worst biography movies of all time by anderson100

top 10 worst biography movies of all time

# Movie Title Rating Overall Add
1. Selena 1.0/4 2.5/4
2. 1492: Conquest of Paradise 1.0/4 2.4/4
3. The Great Ziegfeld 0.5/4 2.6/4
4. The Prize Winner of Defiance, Ohio 0.5/4 2.5/4
5. I Want to Live! (1958) 1.0/4 2.6/4
6. The Story of Vernon and Irene Castle 1.0/4 2.5/4
7. The Music Lovers (1971) 1.0/4 2.7/4
8. The Helen Morgan Story 1.0/4 2.6/4
9. The Notorious Bettie Page 1.0/4 2.5/4
10. Legend Is Born: Ip Man, The ( Yip Man chinchyun ) 0.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name