1995
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hate ( haine, La ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Leprechaun 3 | 0.5/4 | 1.6/4 | |
| 3. | Outbreak | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Pocahontas | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Priest (1995) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Princess and the Cobbler, The ( Thief and the Cobbler, The ) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 7. | To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Wallace and Gromit in A Close Shave | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Whisper of the Heart ( Mimi wo sumaseba ) | 3.5/4 | 3.1/4 |



