Top Movies of 2017
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Baby Driver | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Get Out (2017) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Celtics/Lakers: Best of Enemies | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Logan (2017) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | This Was the XFL | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Lego Batman Movie | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Nature Boy | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Coco (2017) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Split (2017) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Mike and the Mad Dog | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Boss Baby | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 13. | The Beach Boys: Making Pet Sounds | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Beauty and the Beast (2017) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Sgt Pepper's Musical Revolution with Howard Goodall | 1.0/4 | 1.5/4 |



