Top Ten Films of 1974 by KingoftheCorn

Top Ten Films of 1974

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
2. The Conversation 4.0/4 3.1/4
3. Chinatown 4.0/4 3.2/4
4. Bring Me the Head of Alfredo Garcia 4.0/4 2.9/4
5. Harry and Tonto 4.0/4 3.0/4
6. That's Entertainment 4.0/4 2.9/4
7. Phantom of the Paradise 4.0/4 2.5/4
8. Deranged ( Confessions of a Necrophile ) 4.0/4 2.6/4
9. The Longest Yard (1974) 4.0/4 2.9/4
10. The Texas Chainsaw Massacre (1974) 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name